🍰 3 lata Wigoru w Krośnie! 🥳 Sprawdź, co przygotowaliśmy!
19 listopada 2014

Nikiel jest piątym najczęściej występującym pierwiastkiem na Ziemi po żelazie, tlenie, krzemie i magnezie. Mimo, że jego rolaw fizjologii roślin  i zwierząt pozostaje niejasna, nikiel jest zaliczany do pierwiastków śladowych. Pozbawienie niklu roślin, a także niektórych bakterii przerywa ich cykl życiowy. Nikiel prawdopodobnie odgrywa również ważną rolę w metabolizmie człowieka.
Z drugiej strony, metal ten wykazuje działanie immunotoksyczne i rakotwórcze.

Przewlekłe narażenie na zbyt wysokie dawki niklu może również powodować osłabienie odporności wrodzonej. Naukowcy opisali  działanie toksyczne niklu na limfocyty NK, które biorą udział między innymi w zwalczaniu infekcji wirusowych.

Nikiel  uważany jest za najbardziej powszechny alergen.  Alergia na nikiel może objawiać się jako alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, zapalenie spojówek, zapalenie śluzówki nosa, astma oraz ogólnoustrojowa alergia.  Alergia na nikiel może być ponadto przyczyną odrzucania implantów ortopedycznych  i stomatologicznych.

Według Dr.H.Clark  metal ten jest transportowany w głąb organizmu celem eliminacji, lecz ponieważ żywią się nim rozliczne bakterie, zwłaszcza te zasiedlające drogi moczowe, nie zostaje wydalony. W ten sposób gromadzi się w nerkach, nadnerczach, pęcherzu moczowym, prostacie i skórze głowy, powodując przerost gruczołu krokowego, alergie skórne i łysienie typu męskiego (również u kobiet). Dr. Clark uważa, że obniżenie poziomu niklu w organizmie przywróci prawidłowe funkcje gruczołu krokowego, problemy skórne znikną  a włosy odrosną.

Metal ten jest trudny do wyeliminowania z bezpośredniego otoczenia, ponieważ stanowi składnik wielu narzędzi oraz niezliczonych przedmiotów powszechnego użytku.
Zawierają go: stopy metali, białe złoto, biżuteria – kolczyki, klipsy, łańcuszki, pierścionki, bransoletki, zegarki, sztuczna biżuteria, guziki dżinsów, haftki, zamki błyskawiczne, klamry pasków, monety, klucze, naparstki, igły, szpilki, nożyczki, długopisy, sztućce, pigmenty, szminki, oprawki okularów, rozruszniki serca, protezy stomatologiczne, płyty, gwoździe i śruby, ortopedyczne, endoprotezy, okucia stolarskie, klawisze maszyny do pisania, dym powstający przy lutowaniu, detergenty, oleje maszynowe.

Tłuszcz skóry rozpuszcza nikiel np. z metalowej biżuterii (czasem pozostawia zielonkawe plamy na skórze) umożliwiając jego wchłanianie przez organizm.
Tłuszcz spożywczy (masło, majonez, śmietana, olej) również rozpuszcza nikiel obecny w metalowych sztućcach lub garnkach i jest przez nas w najlepsze zjadany.

Poza tym wiele produktów spożywczych zawiera nikiel. Oto tylko niektóre z nich: woda pitna, groch, cebula, śledzie, czekolada, soja, soczewica, owies, orzechy, kukurydza, kapusta, sałata, ser topiony, brzoskwinie, banany, wiśnie, gruszki, warzywa i owoce hodowane w okolicy fabryk koncentraty pomidorowe i ketchupy, proszek do pieczenia,. margaryna, konserwy.
Jak wspomniano na początku opracowania, nikiel jest naszemu organizmowi potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Problem pojawia się w momencie gdy jest go za dużo, lub organizm reaguje alergią na jego obecność.

Warto wtedy pokusić się o usunięcie, a przynajmniej obniżenie poziomu niklu w organizmie.

 Według Dr.H.Clark  ciało ludzkie wydala nikiel z potem. Dlatego dobrze jest zmyć pot z ciała możliwie szybko, głównie z czoła i skóry głowy. Poziom niklu w organiźmie obniży się, gdy ograniczymy bezpośredni kontakt ciała z przedmiotami które go zawierają, wyeliminujemy z kuchni stalowe garnki (głównie do gotowania potraw zawierających tłuszcz), do smarowania pieczywa masłem użyjemy ceramicznego noża, a majonez lub śmietanę w sałatce zamieszamy drewnianą lub plastikową łyżką i zjemy ją niemetalowym widelcem. Również ograniczenie spożycia produktów zawierających nikiel obniży jego poziom w dotkniętym chorobą lub alergią organiźmie co przywróci jego prawidłowe funkcjonowanie. Dr. Clark uważa, że histydyna wytrąca nikiel, co sprzyja jego wydalaniu.

Na polskim rynku dostępna jest L histydyna którą można kupić w sklepie internetowym:

http://sklep.fit-up.pl/index.php?route=product/product&product_id=83

Nikiel 1

Cena  71.45 zł / 100g
Drugi produkt zawierający histydynę  to Abtei cynk+ histydyna tabletki (30 szt.)

Nikiel 2

Cena  19,09 zł
Do nabycia w
http://www.apo-discounter.pl/abtei-cynk-histydyna-tabletki-p-9228.html

 

 

Źródło:
http://www.radoslawspiewak.net/2006-3p.htm

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/alergie/alergia-na-nikiel-czego-unikac-majac-alergie-na-nikiel_41252.html

dr H.Clark „Kuracja życia”