Na twarzy znajduje się aż około 50 mięśni. O mięśnie twarzy, jak o każde inne w naszym ciele, trzeba dbać, a więc ćwiczyć, masować i relaksować. Masaż twarzy korzystnie wpływa na wygląd skóry i ogólne samopoczucie. Umiejętnie i regularnie wykonywany masaż twarzy już po kilku-kilkunastu tygodniach sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, zyskuje ładniejszy koloryt, a drobne zmarszczki mimiczne spłycają się.
Masażem, który stał się przebojem w świecie wellness, jest japoński masaż twarzy. Ta odmiana masażu, dotarła do nas z Azji. Pani Yukoko Tanaka, opracowała metodę masażu, który według autorki tej techniki, może odmłodzić wygląd twarzy nawet o 10 lat. Zmarszczki są po nim wyraźnie spłycone, skóra staje się miła w dotyku, gładka, jędrna i rozświetlona. Jednak aby zapewnić twarzy taki efekt trzeba wykonywać masaż precyzyjnie, najlepiej każdego dnia.
W jaki sposób wykonuje się japoński masaż twarzy?
Japoński sposób masowania przez profesjonalistę składa się z czterech etapów:
- relaks,
- drenaż limfatyczny,
- lifting (polegający na rozcieraniu i oklepywaniu twarzy)
- część energetyczna (akupresura).
Efekty, jakie można dostrzec po prawidłowo i systematycznie wykonywanym masażu Tanaka to m.in. młodszy, zdrowszy wygląd skóry twarzy, poprawa krążenia i przepływu limfy, regeneracja naskórka, odprężenie i rozluźnienie mięśni twarzy oraz pozbycie się toksyn i zanieczyszczeń ze skóry.
Japoński masaż twarzy to jedna z usług Wigor Studio Normobaria. Zapraszamy do kontaktu w celu rezerwacji wizyty.
Przeciwwskazania do masażu twarzy:
Dla własnego bezpieczeństwa nie powinno się poddawać ani samodzielnie wykonywać masażu twarzy m.in. w następujących stanach i schorzeniach:
- stany zapalne skóry;
- gorączka;
- wysokie nadciśnienie tętnicze krwi;
- nowotwory oraz stany pooperacyjne po usunięciu nowotworu;
- zapalenie migdałków;
- cera naczynkowa;
- trądzik (szczególnie trądzik różowaty);
- nadczynność tarczycy;
- stan po niedawnej ekstraktacji zęba.