💥👉Nowa usługa już dostępna! Sprawdź koniecznie!
19 listopada 2023

Komora normobaryczna. Jak to działa?

W normalnych warunkach atmosferycznych, oddychając, korzystamy tylko z około 21% tlenu dostępnego w powietrzu. W komorze normobarycznej, gdzie ciśnienie jest podniesione do ok. 1500 hPa, a zawartość tlenu zwiększona do ok. 38% nasze ciało może efektywniej wykorzystać tlen. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia prężności tlenu w powietrzu pęcherzykowym, co sprawia, że hemoglobina w organizmie ulega praktycznie całkowitemu wysyceniu tlenem. To z kolei zwiększa rozpuszczalność tlenu w osoczu, umożliwiając transport tlenu do tkanek nawet przy znacznym niedoborze hemoglobiny, co może być korzystne w niektórych schorzeniach.

Dodatkowa ilość dwutlenku węgla (ok. 1.5-2%) ułatwia rozpuszczanie tlenu we krwi, co zwiększa jej natlenienie. Jednoczesne dostarczanie w mieszance oddechowej 0.4% wodoru sprzyja właściwościom przeciwzapalnym oraz jest niezawodny w walce z wolnymi rodnikami (wodór jest znanym silnym antyoksydantem i jest wykorzystywany w terapiach związanych z redukcją stresu oksydacyjnego).

Normobaria. Korzyści zdrowotne:

  1. Poprawa dotlenienia komórek: Pomaga w redukcji stanów zapalnych, przyspiesza gojenie ran, oraz zwiększa ilość komórek macierzystych, wspomagając regenerację tkanek.
  2. Wspomaganie układu krążenia: Przyczynia się do rozwijania nowych naczyń krwionośnych, co ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.
  3. Zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej: Przebywanie w komorze normobarycznej może poprawić zdolność uczenia się, zapamiętywania, a także wspomagać walkę z przewlekłym zmęczeniem, które może być bardziej odczuwalne podczas przesilenia jesienno-zimowego.
  4. Leczenie różnych schorzeń: Zastosowanie normobarii jest zalecane w terapii wielu schorzeń, takich jak astma, alergie, czy nawet depresja.

Przeciwwskazania: Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne sytuacje, w których korzystanie z komory normobarycznej może być niewskazane, na przykład w przypadku choroby nowotworowej, bieżącej infekcji czy klaustrofobii.

komora normobaryczna parter

Sesja nocna jest możliwa nawet dla jednej osoby. Maksymalnie 4 osoby na kondygnację.

Podsumowując, korzystanie z komory normobarycznej może być skuteczną metodą wspierania zdrowia i regeneracji organizmu, jednak zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli istnieją jakiekolwiek obawy czy przeciwwskazania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Studio Wigor Normobaria w Krośnie oraz cennikiem usług. Koniecznie zajrzyj też do sekcji historii naszych Klientów, aby sprawdzić jakie dolegliwości przestały być strapieniem osób, które nam zaufały.

Zachęcamy też do sprawdzenia czy aktualnie trwa promocja w Studio Wigor Normobaria ☺