Japoński masaż twarzy

Strona główna »  Blog »  Japoński masaż twarzy

21 stycznia 2021

Na twarzy znajduje się aż około 50 mięśni. O mięśnie twarzy, jak o każde inne w naszym ciele, trzeba dbać, a więc ćwiczyć, masować i relaksować.
Masaż twarzy  korzystnie wpływa na wygląd skóry i ogólne samopoczucie. Umiejętnie i regularnie wykonywany masaż twarzy już po kilku-kilkunastu tygodniach sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, zyskuje ładniejszy koloryt, a drobne zmarszczki mimiczne spłycają się. 
Masażem, który stał się przebojem w świecie wellnes, jest  japoński masaż twarzy.
Ta odmiana masażu, dotarła do nas z Azji. Pani Yukoko Tanaka, opracowała metodę masażu, który według autorki tej techniki, może odmłodzić wygląd twarzy nawet o 10 lat. Zmarszczki są po nim wyraźnie spłycone, skóra staje się, miła w dotyku, gładka, jędrna i rozświetlona. Jednak aby zapewnić twarzy taki efekt trzeba wykonywać masaż precyzyjnie, najlepiej każdego dnia.

Japoński sposób masowania przez profesjonalistę składa się z czterech etapów takich jak:

  • relaks,
  • drenaż limfatyczny,
  • lifting (polegający na rozcieraniu i oklepywaniu twarzy)
  • część energetyczna (akupresura).

Efekty, jakie można dostrzec po prawidłowo i systematycznie wykonywanym masażu Tanaka to m.in. młodszy, zdrowszy wygląd skóry twarzy, poprawa krążenia i przepływu limfy, regeneracja naskórka, odprężenie i rozluźnienie mięśni twarzy oraz pozbycie się toksyn i zanieczyszczeń ze skóry.

Przeciwwskazania do masażu twarzy:
Dla własnego bezpieczeństwa nie powinno się poddawać ani samodzielnie wykonywać masażu twarzy m.in. w następujących stanach i schorzeniach:
stany zapalne skóry;
gorączka;
wysokie nadciśnienie tętnicze krwi;
nowotwory oraz stany pooperacyjne po usunięciu nowotworu;
zapalenie migdałków;
cera naczynkowa;
trądzik (szczególnie trądzik różowaty);
nadczynność tarczycy;
stan po niedawnej ekstraktacji zęba.